Polskie biuro nieruchomości we Włoszech

przez Małgorzata Ciuksza
polskie biuro nieruchomości we Włoszech

Zakup nieruchomości we Włoszech

Zainteresowanie nieruchomościami we Włoszech rośnie przede wszystkim ze względu na atrakcyjne ceny. W przeciwieństwie do sytuacji w naszym kraju, rynek włoskich domów i mieszkań notuje w ostatnim dziesięcioleciu historyczne spadki. Sytuacja gospodarcza we Włoszech stwarza szansę do zakupu taniego domu we Włoszech. Należy rozważyć gdzie kupić dom, czyli wybrać region, a następnie określić kwotę inwestycji. Na cenę ma wpływ przede wszystkim odległość od morza, bliskość dużej aglomeracji oraz to czy wybieramy region na północy czy na południu Włoch.

Polskie biuro nieruchomości we Włoszech

Specyfika sprzedaży na włoskim rynku nieruchomości różni się znacznie od polskiego modelu. Barierę przy zakupie stanowią głównie kwestie urzędowe, notarialne czy nawet językowe. Różnica odczuwalna jest już na etapie umawiania spotkania z przedstawicielem włoskiej agencji nieruchomości w celu obejrzenia domu. W 90% przypadków zorganizowanie spotkania i ewentualne negocjacje możliwe są tylko w języku włoskim. Jako polsko-włoska kancelaria specjalizująca się w zakupie nieruchomości we Włoszech pośredniczymy w całym procesie zakupu.

Pośrednictwo w zakupie nieruchomości we Włoszech

Sprawdzamy przede wszystkim obciążenia nieruchomości, sprawy meldunkowe, hipoteki, fakt czy nieruchomość została wybudowana lub wyremontowana legalnie oraz prawne aspekty umowy kupna sprzedaży. Jesteśmy obecni podczas podpisywania aktu u notariusza, a po zakupie pośredniczymy w przepisaniu mediów. Jesteśmy także biegli w spełnieniu wszelkich wymogów w procesie uzyskania włoskiego numeru podatkowego “codice fiscale”, otwarciu konta w banku, a także założenia działalności gospodarczej na preferencyjnych warunkach. Podsumowując, nasza kancelaria prawna jest w stanie zaoferować wsparcie na każdym etapie zakupu domu lub mieszkania, a także post factum w sprawach urzędowych i podatkowych niezbędnych do funkcjonowania we Włoszech.

You may also like